AMA Monster Supercross Phoenix

• AMA  Supercross
Mistrovství světa Monster supercrossu pokračovalo v americké Arizoně, kde se závodilo v  hale Chase Field(Phoenix). Strhující podívanou nabídl finálový závod hlavní kategorie 450 ccm, ve kterém získal holeshot Eli Tomac, ale o vedení po několika zatáčkách přišel, když jej předjel mladý Němec Ken Roczen. Ten za svými zády držel sedm kol neustále dorážejícího Tomaca, až mu v osmém kole podlehl. Od té chvíle Američan zvyšoval svůj náskok, až projel cílem s více jak šesti sekundami před druhým Roczenem. Souboj o třetí místo pro sebe rozhodl Ryan Dungey. Jezdec Factory Husqvarna týmu Jason Anderson(FC 450) po startu zhruba ve středu pole, celý závod dotahoval jezdce před ním až se probojoval na šestou příčku. V čele celkové klasifikace zůstává Ken Roczen. Jason Anderson je průběžně po dvou závodech na třetím místě.

• AMA Supercross Lites WEST
Ve slabší kategorii Lites došlo opět na souboj jezdců západního pobřeží. Vítězem se stal Cooper Webb, a to s pětisekundovým náskokem na Malcolma Stewarta, bratra za doping potrestaného Jamese Stewarta. Třetí místo vybojoval Jessy Nelson, který je i v čele průběžné klasifikace. Holeshot v závodě vybojoval skvělým startem Zach Osborne(FC 250), ale postupem času se propadal startovním polem, až na konečnou sedmou příčku. Další jezdec továrního týmu Husqvarna Zachary Bell(FC 250) po špatném startu se z posledního místa probojoval na konečné deváté místo.