Warning: join(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/55530/virtual/www/index.php on line 3
!!! Christophe Pourcel na Husqvarně FC 450 2016 !!! | Husqvarna Promoto

!!! Christophe Pourcel na Husqvarně FC 450 2016 !!!

Konečně je to oficiální! Tým Rockstar Energy Husqvarna Racing podepsal smlouvu s Christophem Pourcelem, který v jejich barvách odjede letošní seriál Lucas Oil Pro Motocross Championship ve třídě 450. Tým tuto skutečnost zveřejnil až dnes, tedy necelý týden poté, co se vyrojily spekulace o jeho spolupráci s francouzským jezdcem.

„Minulý týden jsme testovali motorku a cítím se s týmem velmi dobře. Test motorky probíhal rovněž velmi úspěšně. To je právě ten důvod, proč jsem se rozhodli jít touto cestou. Věří ve mně, což byla velká součást mého rozhodnutí ohledně připojení se k týmu. 450 mi vždycky seděla, i když jsem dlouhou dobu závodil na 250. Mám pocit, že je pro mě nejlepší vrátit se do třídy 450 a závodit. Těším se na tuto budoucí příležitost s mým novým týmem,“ sdělil Pourcel v oficiálním prohlášení týmu.

Pourcel se připojí k novému týmu poté, co loňskou motokrosovou sezónu strávil v týmu Valli Motorsports ve třídě 250. Je to pro něj první rok, kdy pojede ve třídě 450 od doby, kdy po pouhých dvou kolech v roce 2011 opustil tým MotoConcepts a vrátil se do Evropy.

„Víme, že měl Christophe více nabídek z jiných týmů pro letošní venkovní sérii, ale rozhodl se podepsat smlouvu s týmem Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing, což hodně vypovídá o našem programu a motocyklu. Jsem velmi šťastný, že se Christophe připojil k našemu týmu a těším se na začátek motokrosové sezóny,“ sdělil manažer týmu Bobby Hewitt. Šampionát Lucas Oil Pro Motocross odstartuje již 16. května 2015 na trati v Hangtownu, takže si musíme počkat na to, jak si bývalý mistr světa třídy MX2 a současně také dvojnásobný mistr třídy 250SX povede ve třídě 450.

Zdroj: Míša Hrabcová