Warning: join(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/55530/virtual/www/index.php on line 3
Husqvarna Factory Racing a Tyla Rattray v MX1 | Husqvarna Promoto

Husqvarna Factory Racing a Tyla Rattray v MX1

Husqvarna Factory Racing jasně oznámila svůj úmysl být významným členem v FIM Mistrovství světa už od příští sezóny. Tento tovární tým bude mít zastoupení v obou třídách tedy MX1 i MX2.

Ve třídě MX1 budou zastupovat barvy Husqvarny Tyla Rattray a australský jezdec Todd Waters, zatímco ve třídě MX2 se na startovní žebřík postaví Romain Febvre a Alexandr Tonkov, kteří již také podepsali nové smlouvy.

Rattray, bývalý mistr světa třídy MX2, který strávil několik posledních let v Americe, kde soutěžil v podnicích AMA supercrossu i motocrossu, se tak vrátí zpět do Evropy. Todd Waters je držitelem pěti juniorských národních titulů a v loňském roce se stal vicemistrem Austrálie ve třídě MX1. V současné době závodí za tým Motorex KTM Racing. Letos se potýkal se zraněním, které už zdárně překonal a po devíti kolech australského šampionátu se drží na druhém místě bodového hodnocení.

Do čela týmu Red Bull Ice One Husqvarna MX1 Factory Racing se postaví finská motokrosová legenda Antti Pyrhönen. Antti s sebou rozhodně do nově vzniklého týmu přinese řadu bohatých zkušeností.

„Ice1Racing s potěšením vítá naše nové jezdce Tylu Rattraye a Todda Waterse, kteří sice ani jeden nepocházejí z Evropy, ale i přesto přijali naši nabídku závodit v sérii mistrovství světa. Nový tým Red Bull Ice1 Husqvarna Factory Racing se hodlá zaměřit přímo na vrchol. Věříme, že tohoto cíle můžeme dosáhnout nejen naší oddaností pro tento sport, ale také samotni jezdci se zavázali velkou vůlí po vítězství,“ okomentoval novinku majitel týmu Kimi Räikkönen.

Husqvarna také získala do svého týmu dva nadějné mladé jezdce, kteří se v seriálu Mistrovství světa třídy MX2 již pohybují. Francouzského jezdce Romaina Febvreho a ruského závodníka Aleksanda Tonkova. Ačkoliv oba v letošní sezóně zameškali několik kol kvůli zranění, jejich dosavadní výsledky nebyly vůbec špatné. Oba se dokonce dokázali umístit na stupních vítězů. Febvre dokonce dvakrát z kraje sezóny a Tonkov skončil třetí během Grand Prix České republiky. Oba tito mladí jezdci budou pracovat pod dohledem bývalého mistra světa třídy do 500ccm, Belgičana Jackyho Martense, který bude rovněž v čele MX2 Wilvo Nestaan Husqvarna Factory Racing týmu.

„S Aleksandrem Tonkovem a Romainem Febvrem máme dva talentované jezdce, kteří jsou schopni bojovat o stupně vítězů. Oba jezdci předvedli v této sezóně velké věci, ale bohužel kvůli zranění přišli o spoustu bodů. Tým se jim bude snažit zajistit co nejlepší zázemí, aby mohli dále jít tou správnou cestou. Těšíme se na spolupráci s Romainem a Aleksandrem a doufáme, že příští rok uvidíme mnoho krásných závodů v jejich podání. Jako tovární tým Husqvarny jsem si jist, že jsme schopni dosáhnout dobrých výsledků nejen v příští sezóně, ale i v následujících letech.“ Jacky Martens

zdroj: Míša Hrabcová

  • WilliamSwavA 16. 7. 2018 – 3:40

    For example, it will often make sense for someone earning $50,000 a year without a le portefeuille bitcoin online large portfolio to forgo an investment advisor altogether, unless there are some behavioral advantages that lead to better outcomes or the convenience is simply worth it, as it is to many people, instead opting for a handful of well-selected, low-cost index funds.

  • -->