Husqvarna zveřejnila line-up pro světový šampionát 2016!

Husqvarna hodlá i v příští sezóně bojovat o pódiové umístění ve světovém šampionátu, a to jak ve třídě MXGP, tak MX2. Tým budou zastupovat Max Nagl, Christophe Charlier, Max Anstie a Thomas Covington.
image
Brit Max Anstie a Američan Thomas Covington budou tvořit tovární tým Husqvarny ve třídě MX2, který bude spravovat zkušený Jacky Martens. Anstie oslavil v dubnu tohoto roku dvaadvacáté narozeniny, což znamená, že si v příštím roce odbyde svou poslední sezónu ve třídě MX2. V tomto roce se přes pár zaváhání na startu předvedl jako jeden z nejsilnějších a nejrychlejších jezdců. Získal devět vítězství v rozjížďkách a šampionát ukončil na celkově velmi působivém třetím místě. Můžeme si být jistí, že udělá maximum, aby svou poslední sezónu ve třídě MX2 zakončil jako mistr světa. Nutno podotknout, že se s Husqvarnou Anstie posune také do královské třídy, a to v letech 2017 a 2018. Jeho týmovým kolegou bude v příští sezóně mladý americký jezdec Thomas Covington, který debutoval v předposledním letošním kole Mistrovství světa v mexickém Leonu a získal celkové vítězství před Timem Gajserem a Benoitem Paturelem. Covington je rider s obrovským potenciálem, takže od něj můžeme i v příští sezóně očekávat slibné výsledky.

V královské třídě uvidíme i nadále Maxe Nagla, kterému letos bohužel vyklouzl titul z rukou kvůli zranění. Připomeňme, že německý závodník stál v čele světového šampionátu až do zranění v desátém kole série, po němž byl nucen vynechat pět následujících Grand Prix. Nagl se v současné době plně soustředí nato, aby se vrátil ještě silnější a rychlejší. Do týmu Husqvarny se v roce 2016 připojí také francouzský jezdec Christophe Charlier. Svůj nejlepší letošní výsledek zaznamenal ve třetím kole šampionátu v Argentině, kde obsadil sedmou příčku.

Husqvarna bude mít jezdecké zastoupení také v evropském šampionátu. Conrad Mewse bude soutěžit ve třídě EMX250 a mladý talent, Mikkel Haarup se postaví na start třídy EMX125. Nezbývá nám nic jiného, než netrpělivě očekávat začátek nové sezóny, která odstartuje 27.února 2016 na trati v katarském Losailu.

Zdroj: Míša Hrabcová