Italian Championship Castiglione del Lago

V neděli 8. 2. 2014 se odjelo druhé kolo Mezinárodního mistrovství Itálie na trati v Castiglione del Lago. Jezdci se museli i tentokrát vyrovnat s náročnými podmínkami, které nakonec nejlépe zvládli David Philippaerts, Tim Gajser a Max Nagl. Vítěz třídy MX1 z prvního kola v Riola Sardo, Gautier Paulin do tohoto závodu nenastoupil a několikanásobný mistr světa a miláček italského publika v jednom, Antonio Cairoli, se musel hned dvakrát spokojit s pátým místem.

Další Ital na startu, bývalý mistr světa třídy MX1, David Philippaerts, předvedl minulou neděli doslova ohromující rychlost, která mu přinesla dlouho očekávané vítězství ve třídě MX1. Philippaerts ukázal slušnou rychlost už v prvním kole italského šampionátu, které se odjelo v Riola Sardo na Sardinii, ale tam jej ze hry vyřadil nejprve problém s výfukem, a poté pád v prvním kole superfinále. V závodě třídy MX1 měl Philippaerts plné ruce práce s německým závodníkem Maxem Naglem, který se po druhém kole šampionátu usadil v čele průběžného bodového hodnocení téže třídy se 165 body. Ve třídě MX2 se vedlo nejlépe Timu Gajserovi ze Slovinska, který za sebou nechal řadu domácích riderů. Nagl, kterému jeho nová Husqvarna zřejmě perfektně sedla, si už v závodě třídy Elite nebral žádné servítky, popadl holeshot a po precizní jízdě si vysloužil zcela zasloužené vítězství.

„Co můžu říct, byl to opravdu, ale opravdu skvělý den. Jsem víc než potěšený tím, jak to nakonec celé dopadlo. Získal jsem vedení na bodech ve třídě MX1, a potom jsem vyhrál závod třídy Elite, což je kvůli obtížným podmínkám pro ježdění naprosto úžasné. Během warm-upu byla trať dost blátivá a upřímně jsem se dost snažil a podařilo se mi kvalifikovat na dvanáctém místě. Věděl jsem, že bude start kritický, a proto jsem na něj zaměřil veškerou svou energii. V závodě třídy MX1 jsem z brány vyjel jako druhý a byl si schopen toto umístění udržet až do cíle. V závodě třídy Elite jsem měl perfektní holeshot, vedl jsem po celý závod a zvítězil jsem. Celkově byl tento výsledek daný úsilím všech členů týmu,“  řekl po závodě Max Nagl.