Warning: join(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/55530/virtual/www/index.php on line 3
Jakub Horák mistr republiky E3 | Husqvarna Promoto

Jakub Horák mistr republiky E3

Stalo se už tak trochu nečekaně na posledním podniku MČR ve Mšeně. Celou sezonu měl sice navrch Radek Toman, ale druhý den ve Mšeně ho zradila pneumatika a nedojel. Jeho bodový náskok už nestačil a já jsem tak mohl získat již pátý titul mistra republiky v Enduru. Nebylo to sice vítězství na časy, ale v Enduru se nejezdí jenom na ně…

Zde je odkaz na výsledky v E3

photos by Jakub Frühauf (rajce nick: pacias)

Samotný závod ve Mšeně byl pro mě super. Myslím, že se nám letos povedlo postavit jeden z nejlepších Cross testů, které jsme kdy ve Mšeně postavili a druhá rychlostka byla taky moc pěkná, ačkoliv to ze začátku vůbec nevypadalo :) Trať byla sice proti minulým ročníkům poněkud lehčí, ale myslím, že to vůbec nevadilo a i tak toho bylo v sobotu docela tak akorát.

V sobotu i v neděli jsem závodil o setiny s Honzu Balašem, který letos jede jako vítr a ukazuje, že je s ním potřeba počítat i v dalších letech. Oba dny jsme si spolu krásně zazávodili. V sobotu vyšel závod o dvě desetiny sekundy lépe pro Honzu, ale byl to super závod a o to jde! V neděli se pak pořadí vyměnilo a asi o dvě a půl vteřiny jsem vyhrál já.

Již po pořadatelsky mimořádně vydařeném závodě ME v Uhlířských Janovicích bylo definitivně rozhodnuto, že jedu na šestidenní. Konkrétně za tým ENC racing pana Klimeše. Marek Borák si totiž na tomto závodě dorazil poraněné koleno a pan Klimeš za mnou přišel, jestli bych nejel s Lubošem Klimešem a Davidem Čadkem místo Marka. Nakonec tedy jedu na stroji HUSABERG TE 300 od firmy PROMOTO a děkuji Vláďovi Janoušovi za podporu. Na šestidenní odjíždíme již tuto sobotu. Bude se snažit informovat o tom, jak to tam vypadá…

Sezóna sice ještě není u konce, ale české mistrovství už máme za sebou a tak bych rád poděkoval všem, kteří mě v letošní sezóně nějakým způsobem podpořili.

Za podporu děkuji týmu KBS ÚAMK Team Unhošť, dále pak firmám HUSABERG PROMOTO, CASINO ADMIRAL, GROSSKOPF, STEELPRO.CZ, STAMONT, JN TRANS, HASPED, MOTOPARTNER.CZ, ČZ CHAINS, METALTEC-1, MOTUL a dalším.

Speciální poděkování patří Pavlovi a Lence Hoffmannovým a Petrovi Hoškovi, kteří neúnavně píšou časy a máme tak pořád přehled o tom, jak jedeme. Další poděkování patří všem, kteří se v časovce starají, abychom měli všechno, co potřebujeme.

Díky moc!