!!! Klemen Gerčar na Husqvarně !!!

10312437_577418809053740_3316829480301542569_nSlovinský rider Klemen Gerčar, mistr světa třídy MX3 z roku 2013, se v tomto roce pravidelně objevoval v seriálu Mistrovství světa. Příští sezónu zahájí s mnoha změnami, jednou z nich bude nový trenér, legendární Harry Everts.

Klemen zformoval nový tým 62 Motorsport, se kterým se v sezóně 2015 zúčastní evropské části seriálu MXGP, německého mistrovství ADAC a samozřejmě také slovinského národního šampionátu. Bude to tak poprvé, kdy se v nejsilnějším motokrosovém šampionátu na světě objeví slovinský tým. On a všichni členové jeho týmu začnou nově spolupracovat s Husqvarnou. Gerčar dostal pro příští sezónu i další nabídky, ale rozhodl se pomocí Husqvarny založit vlastní tým.

„Mít vlastní tým znamená mnoho pozitivních věcí, zejména po zkušenostech z loňského roku. Ušetříte spoustu času, protože nemusíte cestovat po Evropě s cílem koordinovat své aktivity s týmem. Všechno, co máte, je po ruce ve své vlastní týmové garáži, jak motorka, tak náhradní díly. Samozřejmě se musíte sami postarat o logistiku, ale mám dohodu s Husqvarnou, a ti mi budou poskytovat díly na motorku a mám také smlouvu s ostatními výrobci, takže jsem přesvědčen, že je to správné rozhodnutí,“ řekl Gerčar.

Jeho novým trenérem a poradcem pro příští sezónu bude Harry Everts, který mu jistě předá spoustu cenných rad a zkušeností. Klemen bude mít také po ruce jednoho mechanika na závody a jednoho během tréninků. Ve své garáži má již nyní čtyři nové motocykly Husqvarna, takže se jeho přípravy na novou sezónu vyvíjejí opravdu dobře.

Zdroj: Míša Hrabcová