!!! Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing v A1 !!!

Dlouho očekávaná supercrossová sezóna 2015 odstartovala minulou sobotu v kalifornském Anaheimu na vyprodaném Angels Stadium. Zach Osbourne, Zach Bell a Jason Anderson měli do nové sezóny pořádně odpíchnutý start, Osbourne a Bell dokončili Main Event třídy 250SX West na druhém a jedenáctém místě a Jason Anderson, který si odbyl svůj debut v královské třídě 450SX, stanul na pódiu poté, co cílem projel na fantastickém druhém místě!

Anderson předvedl v Anaheimu opravdu působivý výkon. Z Heat Race postoupil rovnou do Main Eventu, kde z vnitřní brány vystartoval mezi nejlepší pětkou. Velmi rychle se dokázal propracovat na druhé místo, které si s přehledem udržel až do cíle. Získal tak své úplně první pódiové umístění ve třídě 450SX. „Byl to dobrý závod. Měl jsem dobrý start, držel jsem tempo a zakončil jsem to pódiem, takže jsem fakt nadšený! Čekal jsem, že zajedu slušný závod, ale to, co se mi povedlo, bylo dost šílené,“ řekl Anderson.

Jeho týmový kolega, Zach Osbourne, měl cestu za konečným druhým místem dost komplikovanější. Ve svém Heat Race zaznamenal po kontaktu s Tylerem Bowersem pád, při kterém si zlomil palec. Přesto se nenechal nepříjemným zraněním odradit a vyhrál závod Last Chance, čímž se kvalifikoval do Main Eventu, kde zaznamenal výborný start mezi nejlepší trojicí. Po zbytek závodu předváděl konzistentní výkon a jeho vytrvalost se vyplatila, jelikož úvodní závod letošní supercrossové série dokončil na výborném druhém místě. „Měl jsem v Heat Race opravdu dobrou rychlost, ale bohužel to skončilo zlomeným palcem. Vyhrál jsem LCQ a málem jsem získal v Main Eventu holeshot, ale pak jsem jezdil na druhém místě. Moje motorka byla dnes večer během startů skvělá, a to si myslím, že je klíčové,“ dodal Osbourne.

Poté, co Zach Bell předvedl během Heat Race několik zajímavých předjetí, vybojoval třetí příčku. V prvním hlavním závodě této sezóny se musel spokojit s konečným jedenáctým místem. „Celkově to byl dobrý večer. Heat Race se vyvíjel dobře, když jsem zapracoval a našel si cestu ke třetímu místu, měl jsem z toho vážně radost. Jestliže se mi podaří udržet stávající dynamiku, tak si myslím, že budu po zbytek sezóny v pohodě,“ uzavřel Bell.

Zdroj. Míša Hrabcová