Warning: join(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/55530/virtual/www/index.php on line 3
Rui Goncalves Interview | Husqvarna Promoto

Rui Goncalves Interview

Portugalský závodník, Rui Goncalves, má za sebou pravděpodobně nejhorší sezónu ve své dosavadní kariéře. V letošním roce se umístil v konečném bodovém hodnocení světového šampionátu třídy MXGP až na jedenácté příčce. Jezdec týmu Bike-It Yamaha začal špatně hned při úvodní Grand Prix v Kataru, kde zaznamenal pouhých osm bodů. Během této sezóny se mu navíc ani nepodařilo přiblížit k umístění na stupních vítězů.

Goncalves je naštěstí velmi pozitivně naladěný člověk a když dostal šanci závodit pro tým Ricci Husqvarna v roce 2015, popadl ji. Nyní tráví čas tréninkem na své nové Husqvarně, aby byl na začátku nové sezóny dobře připravený a schopný bojovat v přední části startovního pole. Níže si přečtěte krátký rozhovor o nové smlouvě a přípravách na rok 2015 v nových barvách.

Rui, gratulace k nové smlouvě. Musíš být docela rád, že máš tuhle smlouvu po tvé hrozné sezóně 2014?
Cítím se vážně dobře. Jak jsem již řekl v minulosti, tak to rozhodně nebyl vrchol mé kariéry, občas to bylo v roce 2014 opravdu těžké, ale dost jsem se toho v této sezóně naučil, a to mi určitě v budoucnu hodně pomůže. V tuto chvíli jsem rád za novou smlouvu s Husqvarnou, a to, že od nich dostanu kvalitní podporu pro mě hodně znamená, a mám v našeho majitele týmu, Ilaria Ricciho, naprostou důvěru. Dlouhou dobu jsem s ním byl v kontaktu a konečně jsme k něčemu dospěli, takže jsem z toho nadšený.

Takže jaká bude tvoje příprava na rok 2015?
V lednu máme v Itálii nějaké testování, a pak se začátkem sezóny zúčastníme italského mistrovství. Čeká nás v příštím roce hodně cestování kvůli osmnácti Grand Prix v kalendáři. Bude pro mě skvělé být u Husqvarny, jezdit na 450 a odjet italský šampionát.

Jasně, závodění v italském šampionátu je perfektní příprava na Katar.
Mistrovství Itálie je docela dobrý šampionát a minulý rok jsem svůj první závod sezóny odjel až v Kataru, takže bude fajn odjet několik závodů ještě před začátkem sezóny Grand Prix a zorganizovat si věci předtím, než odcestujeme do Kataru.

Víš, jak velkou podporu od továrny Husqvarna získáš?
Sice nejsme tovární tým, ale získáme od Husqvarny slušnou podporu. Podpora je dobrá věc a pracoval jsem s některými těmi lidmi již dříve, takže je pěkné s nimi znovu spolupracovat. Budeme se společně s týmem snažit postavit konkurenceschopný motocykl a pokaždé se umístit v nejlepší desítce.

Mnoho týmů toho může dost nabídnout, ale když dojde na závodění, tak tě může motorka nechat na holičkách. Víš, že je KTM zapletená s Husqvarnou, takže by měla být motorka na dobré úrovni, ne?
Samozřejmě, že to byl důvod, proč jsem tak šťastný. Základ motorky je dobrý a navíc je podobný tomu, na čem jsem už v minulosti jezdil. Myslím, že to bude dost vzrušující pracovat s týmem a postavit konkurenceschopnou motorku.

Rok 2015 bude pro seriál MXGP dost významný, zapojí se tratě jako Glen Helen a samozřejmě se závodů zúčastní Ryan Villopoto. Jak vzrušující je pro jezdce ta možnost být součástí tolika příjemných změn?
Jsem z roku 2015 docela nadšený. Myslím si, že závody, které nově přichází do kalendáře, jsou dobré, a jak jsi už řekl, bude tady závodit Ryan. Podíváte-li se na jezdce ve třídě MXGP, tak jsou tam takoví, co vyhráli rozjížďky nebo Grand Prix a mnoho kluků, kteří vyhráli závody nebo různé šampionáty, takže si myslím, že bude úroveň v roce 2015 opravdu vysoká, což je pro soutěž jedině dobře. Příprava na příští sezónu bude nesmírně důležitá.

Mnoho jezdců taky změnilo tým nebo třídu jako například Paulin, Nagl, Ferris, Searle, Febvre, Coldenhoff, Rattray, ty a mnoho dalších. Možná jenom Antonio a pár dalších jezdců zůstali ve stejném prostředí i nadále.
No, chtěl bych říct, že závodíme ve světovém šampionátu a za ježděním se skrývá ještě mnoho různých věcí a někdy je prostě třeba učinit rozhodnutí, změny a čelit novým výzvám, a to mnoho jezdců dělá právě v roce 2015. Možná jenom Antonio má kolem sebe stále stejnou skupinu lidí, bez ohledu na to, na jaké značce jezdí. Jsem rád, že mám své věci vyřešené a můžu se soustředit na svou zimní přípravu.

Poslední otázka, jaký máš plán na zimu?
Vrátím se do Portugalska a strávím nějaký čas s rodinou a začnu tam jezdit na nové motorce. Potom párkrát zamířím do Itálie, abychom udělali nějaké testování. Na začátku ledna budeme trávit v Itálii více času přípravou na Katar.

Zdroj: Míša Hrabcová gtmotocross :