Warning: join(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/55530/virtual/www/index.php on line 3
Test: Husaberg 450 FX – Martin Kuklík | Husqvarna Promoto

Test: Husaberg 450 FX – Martin Kuklík

Vzhledem k tomu, že již druhým rokem vyrábí Husaberg i čistokrevné motokrosové speciály, jsme se rozhodli udělat takový malý test tohoto modelu 450 FX a poprosili jsme Martina Kuklíka o pár slov, jak se mu tento motocykl jeví a co si o něm myslí.

Nejdříve pár slov o tom, jak je motocykl osazený a jaký je rozdíl oproti endurové verzi. Nebudu se pouštět do nějakých tabulek a technických dat, ostatně tyto údaje si každý může přečíst u specifikace motocyklu v sekci Modely… a navíc tomu stejně málokdo rozumí :-)

Nejhlavnější rozdíl oproti endurové verzi je, že pérování je již speciálně upravené na motokros. Přední WP dvoukomorové tlumiče a zadní WP tlumič je opravdu kvalitní a bez žádných úprav použitelný a opravdu skvěle fungující na všech typech motokrosových tratí. Celkem velký rozdíl je i v převodovce. Rychlosti jsou jinak poskládané. rychlosti jsou kratší a progresivnější… prostě tak, jak to na motokros má být. Nechybí ani tři mapy, které si jezdec může přepínat podle typu tratě, nebo jezdeckého umění. Celkově si myslím, že motocykl je opravdu povedený a schopný konkurovat KTM či japonským motocyklů, což ostatně dokázali i jezdci, kteří startovali na Husaberg 450 FX v mistrovství ČR motokros… Martin Kuklík, Patrik Liška a Jan Tesař.

Pár slov Martina Kuklíka

„Tento typ motocyklu byl novinkou pro rok 2010. Já jsem měl to štěstí sedlat ho pro letošní sezonu. Oproti endurové 450 je to úplně jiná motorka, která se i jinak chová. V serii je jiný převodovka (kratší kvalty), dvoukomorové přední vidlice a tvrdší zadní tlumič. Tlumiče již v sérii fungují skvěle, motorka nechodí po dorazech a jezdec si může užít i pořádné skoky. Co se týká převodovky, jsou tam kratší kvalty, aby motorka byla ostřejší na motokros. Stejně jako na endurových typech si můžete zvolit 3 druhy mapy – měká, standart a agresivní.. Já jsem jezdil převážně na agresivní mód.„

HUSABERG 450 FX JE DOBRÁ VOLBA!

Galerie