Enduro závody AČR ve Mšenu byly odloženy na neurčito, vznikl nám tak časový prostor vyzkoušet první letošní enduro sprint Poháru CAMS Enduro Open ve Zlatých horách 10.-11.7.2021, pořádaný konkurenční Českomoravskou asociací motocyklového sportu.

Naše cesty tak poprvé místo na západ vedly na sever, což nemáme letos ještě nacvičené, a možná jsme se cestou tak trochu ztratili – místo ve Zlatých horách jsme totiž spíš závodili ve Střibrnem bludišti. Dvakrat to pro naš tym cinklo střibrne, obě namotane tratě připominali zaludny Minotauruv labyrint, kratke to bylo ale naštěsti jen ustne.  Smekame před mistnimi pořadateli, tolik zatlučenych koliku a natahaneho mlika, pokud nezemřeli, uklizi dodnes.

A teď už zase po našem. Pořadatelé z Motoklubu HAM Zlaté hory připravili závody v areálu Bohéma land, v jehož budovách se zastavil čas před mnoha a mnoha lety. Závodilo se ale naštěstí venku, kde na rozdíl, jako ze stropů budov, z nebe žádná voda netekla, a vše fungovalo tak, jak má. Ba naopak, fungoval zde přísný režim, časový mordor, prostorový teror, striktní pravidla! Kořeny přes sebe na přání, břízka se k břízce naklání. Na to nejsme ze spíše anarchisticky laděného seriálu AČR zvyklí… Budíček v šest, odvést motorku v sedm, v půl osmé zajít pro časy, v osm na startu, do depa smí jen zletilí, umytí, oholení, dvojnozí, s páskou na ruce a láskou ke CAMS přes srdce. Přes trať nikdo, fotit jen z dálky, zastavovat na stopkách, zdravit zajíce a jeleny, pořadatele s řádně nažehlenými límečky poslouchat a neodmlouvat, držet furt plnej. A časomíra? Světě div se, měřila a fungovala. Ještě, že s penalizací za různé prohřešky a následná odvolání se dalo dodatečně kouzlit a místo na bedně si nakonec určili sami závodníci podle svého svědomí a ryzího charakteru 😍

Konec legrace, jestli nechceme příště dopředu nafasovat penalizaci, a nebo rovnou do penálu. Černýho ☠️🕋 Bylo to fajn, luxusní svezení, dva měřené testy, kratší cross test 3-4 minuty, delší enduro kolem 7 minuty, i s překážkovým extrémem plným klád a symbolickou zaparkovanou Avii. Nahoru dolů, doprava doleva, dvojka trojka ⬆️ ⬇️➡️ ⬅️2️⃣ 3️⃣ Na celé kolo byla necelá hodina, v sobotu se jelo MČR na 4 kola, v neděli na kola 3. Velkou radost nám udělal pěkný 24 km dlouhý enduro přejezd po jesenických horách, moc rádi jsme po dlouhé době vyjeli v Česku i trochu do přírody, díky! Zkrátka konečně super zorganizované a pořadatelsky zvládnuté enduro, jak má být!

Večerní sobotní doprovodný program obstarala místní kapela Jaguar, což nemohlo vyústit v nic jiného než v trošku divoký večírek 🐯💃🏾 🕺🏾. Konkurz byl sice v pátek večer, přesto děkujeme a oceňujeme všechny, kteří se pokusili nominovat dodatečně a šli kvůli tomu spát později, než by bylo jinak jejich dobrým zvykem. Nedělní výkon motorek to jistě v mnoha případech ovlivnilo – nejely, chcípaly, svíčky nehořely, potily se, těla jezdců jim odpadávala do blata. Někteří se léčí ještě dnes, a těm největším rebelům bude bohužel rekonvalescence ještě hezkých pár dnů až týdnů trvat. Ještě, že my jsme zvyklí podávat standardně vyrovnané výkony za jakýchkoliv okolností, a když už trpět, tak o samotě a mlčky.

Lanovku (kam to vlastně jela?), ani připravené fakultativní výlety mimo areál jsme bohužel nezvládli vyzkoušet 🙈  Okamuru na parádním motocyklu KTM (KoreaTomioMoto) jsme stihli blejsknout na poslední chvíli. Podpis bohužel nemáme, ale i tak gratulujeme ke krásnému stroji. Aligátor 🥡🐊.

Rejže k večeři lepila jak na sushi 🍣 a k tomu kuře, co spáchalo harakiri v oleji 🐣, čepované pivo Kousek spolu s malinovkou a růžovou pěnou 😳, pingpongové míčky nalezené jako největší poklad na podvodní diskotéce jsme uschovali pro příští exoty pod palmou 🏓🏝. Prostě nefalšovaný klub českých bohému a další originální The Best Plum Team víkend, na který budeme mít proč dlouho vzpomínat 🤪

Ze Zlatých hor vezeme dvakrát Tazmanovo stříbro v kategorii MČR VET I 💪, trochu rozbité tělo a trochu unavený úsměv na rtu.  Díky našim sponzorům, že jsme je mohli i ve Zlatých horách stříbrně reprezentovat 🥈🥈. Díky všem přátelům, co nám dělali společnost a zkrátili si kvůli tomu dovolenou. Díky všem, kteří nám přivezli ukázat své milé a všichni společně jsme si mohli zazávodit. Děláte nám radost 😍👍

A samozřejmě největši a nejkratši DIKY pořadatelum za super zavody. Slibujeme, že přiště budeme zase hledat muchy, dělat čerty a vymyšlet hloupe žerty na ukor jinych. Byla to kratka krasna pecka, DIKYDIKYDIKY!!!

Krásné léto všem, těšíme se na vás v Kozích Jedech! 🐐☠️