O týden odložený první letošní endurosprint hostili o víkendu 22.-23. května Trstěnice. 

Všichni zúčastnění si nadšeně zopakovali balení a přípravu z konce minulého týdne, kdy byly na poslední chvíli závody přeloženy, a do západočeského Drmoulu dorazili řádně natěšení na nový závodní kolotoč po dlouhé zimě a loňské na závody relativně chudé „covid“ sezóně.

Nechyběl ani The Best Plum Team / Husqvarna Racing Team, bohužel bez tradiční opory Honzy Charváta, který si při jednom z posledních tréninků před závody nešťastně zlomil zápěstí a letošní sezóna tak pro něj zřejmě předčasně skončila. Přejeme brzké uzdravení a ať je zápěstí ještě lepší než předtím!

Charvis fandil s nestartujícím kapitánem Ládíkem Janoušem a dalšími věrnými stájovými oporami alespoň na dálku. O tom, že to dělali pořádně, svědčí konečné 2. místo Petra Smítky v kategorii MČR E2 z prvního a druhého dne, a stejné pořadí v 1. a 2. dni – 2. místo v kategorii PČR VET1 Tazmana, Petra Křivánka. Petr Smítka skončil navíc v absolutním pořadí 3. Samozřejmě, že skvělé umístění si kluci museli odmakat na náročné a dlouhé enduro trati sami. Motokros se bohužel kvůli silně podmáčené trati nejel ani jeden den, déšť provázel účastníky po oba dva dny a měnil podmínky na trati kolo od kola. Kuba Kliment, třetí ze startujících Švestek, se pral kromě náročné trati i s bolestí třísla, která mu tentokrát nedovolila zajet lepší časy a umístění, ale zabojoval a závody alespoň oba dva dny dokončil.

Gratulujeme k skvělému umístění, přejeme rychlou regeneraci a držíme palce do Uhlířských Janovic, kam se endurosprint přesouvá hned příští víkend.

Díky za opět super fotky Markovi Vincíkovi a Promoto i dalším sponzorům za podporu!