Továrna Husqvarna Motorcycles s hrdostí představuje dva své stroje v nejnovější verzi pro příští rok. Jde o nové 701 Supermoto a 701 Enduro, což jsou motorky s nejvýkonnějším jednoválcovým motorem, který kdy Husqvarna vyvinula. Oproti předchozí generaci mají o 4,5 kW (6 koní) výkonu navíc a o 3,0 Nm vyšší točivý moment, zatímco stále dodržují přísné emisní normy Euro4.

Husqvarna se snažila přijít s inovativními produkty, kde se zaměřila hlavně na výkon motoru a jeho spolehlivost. U obou nových modelů se také snažila zachovat svěží vzhled, který dobře navazuje na švédské dědictví této značky. Husqvarna měla za cíl poskytnout zákazníkům dokonalý stroj, který nabídne bezkonkurenční výkon spolu s kvalitními díly a příslušenstvím. Nové 701 Supermoto a 701 Enduro by měly zároveň zvládnout jakékoliv jezdecké situace, od každodenního dojíždění do práce nebo do školy až po co nejadrenalinovější zážitky na silnici i v terénu.

Hlavní změny

Oba modely, 701 Supermoto a 701 Enduro, mají novou generaci jednoválcového motoru o objemu692,7 ccm splňující normu Euro4, který využívá nejnovější technologie z hlediska designu a elektroniky. Výrazně se zvýšil výkon na konečných 55 kW (74 koní) při 8 000 otáček/min. a točivý moment je 71 Nm při 6 750 otáček/min. Díky tomu patří mezi lídry ve své třídě.

Klíčovým faktorem je spolehlivost, takže byla použita inovativní řešení, jako je například aktivní odvětrání a nucené mazání klikové skříně, což zaručuje dlouhé servisní intervaly po 10 000 km. Díky dalšímu pokroku má motor nízkou spotřebu paliva, která spolu s dlouhými servisními intervaly masivně snižuje náklady vlastníka motorky, který se ji rozhodne pořídit na delší dobu.

O hladký průběh výkonu se stará čtyřventilová hlava válce se dvěma zapalovacími svíčkami. Technologie jedné horní vačkové hřídele přispívá k přesnému časování ventilů ve vyšších otáčkách motoru a inženýři Husqvarny přidali dalších 1000 otáček/min. k využití výkonu motoru. Pro větší komfort a méně vibrací je tu druhá protiběžná vyvažovací hřídel.

Elektronický vstřikovací systém Keihin je vybaven novými 50 mm škrtícími klapkami, které nemají žádnou mechanickou vazbu na otočení plynové rukojeti a nabízí lepší odezvu plynu a jízdní schopnosti i u malých pozic škrticích klapek.

Hlavní výhody motoru

  • Zvýšený výkon a točivý moment na 74 koní a 71 Nm.
  • Dalších 1000 ot./min. pro další využití výkonu.
  • Snížení oscilující hmoty pro snížení vibrací.
  • Nový rezonátor sání pro lepší odezvu v nízkých otáčkách.
  • Dlouhé servisní intervaly a nízká spotřeba paliva.
  • Rozvod SOHC.
  • Dvě zapalovací svíčky.
  • Velké vrtání a krátký zdvih (105 mm a 80 mm).
  • Kované hliníkové písty.
  • Upravená elektronika ride-by-wire.

Model 701 Supermoto

Zkušenosti Husqvarny ze světového šampionátu Supermoto spolu se skvělým řemeslným zpracováním si nyní mohou užít všichni v dostatečně univerzálním stroji 701 Supermoto. Motorka si opět drží hlavní bílou barvu, která je doplněna modro – žlutým designem a minimalistickým švédským stylingem.

Motorka je díky svému zpracování, váze, výkonu a jeho průběhu velmi hbitým strojem, na kterém si bude každý svou jízdu užívat. Husqvarna se ani nebojí toho, když tvrdí, že přináší zcela novou úroveň. Můžete si tak užít jedinečnou čistou radost z jízdy díky skvělému poměru – výkon/váha. Elektronický plyn má přinést maximální vzrušení z výkonu, který naopak dobře zvládnou brzdy spolu se systémem ABS od společnosti Bosch. Dále tu jsou 17″ eloxovaná kola a široká škála příslušenství pro zlepšení vzhledu a výkonu. Motorku je možné řídit i s řidičákem A2.

Model 701 Enduro

Verze 701 Enduro vychází z tradice Husqvarny ve světovém šampionátu Enduro a motorka jednoduše zvládne jízdu jak v běžném provozu, tak v terénu. Stejně tak jako Supermoto, tak i ona má nový modernizovaný motor, který přináší jinou úroveň výkonu a všestrannosti. I Enduro je laděno do bílé barvy s modro – žlutou grafikou.

Motorka nabízí dobrou ovladatelnost, kterou všichni ocení hlavně v terénu. Je tu pokročilá elektronika a Bosch ABS, 21″ a 18″ DID kola, 275 mm výška odpružení, které je nastavitelné, a nechybí široká škála příslušenství. Stejně jako 701 Supermoto i Enduro je kompatibilní s řidičákem A2.

Obě motorky Husqvarna představí příští týden na výstavě Intermot v Kolíně nad Rýnem v Německu.